Uzņēmumi Teātris Rīgas Krievu teātris

Rīgas Krievu teātris

9,7

Rīgas Krievu teātris (RKT) – vecākais krievu dramatiskais teātris aiz Krievijas robežām – tika atklāts 1883. gada 2. oktobrī.

Savu 120. gadadienu tas atzīmēja ar unikālu starptautisku projektu – Čehova lugas “Kaija” uzvedumu, kuru iestudējis pasaulslavenais vācu režisors Pēters Šteins kopā ar Edinburgas starptautisko festivālu. 2004./2005. gada sezona tika atklāta ar dubultu pirmizrādi – izrādi “Vulfa kundzes nebaidos” pēc E. Olbija lugas Romāna Kozaka iestudējumā krievu un latviešu valodā. Neparastais bilingvālais projekts kļuva par daļu no kultūras integrācijas programmas.

Jubilejas 125. sezonu teātris atklāja ar kārtējo jauno Raimonda Paula muzikālo projektu „Rudmatainais karalis” pēc Ī. Bābela stāstu motīviem. Drīz tika mainīts izrādes nosaukums uz „Odesa, burvīgā pilsēta...”. RKT ar šo iestudējumu triumfēja gan Vācijā, Krievijā, Ukrainā un Baltkrievijā, gan Latvijā.

126. un 127. sezonu RKT aizvadīja uz citu teātru un kultūras iestāžu skatuvēm, tā kā šajā laikā teātra ēka tika rekonstruēta. Neskatoties uz šiem gan tehniski, gan finansiāli grūtajiem apstākļiem, teātris nezaudēja savus skatītājus un pat piesaistīja jaunus. Lai nostiprinātu saikni ar auditoriju, it īpaši šajā grūtajā periodā, RKT izveidoja virtuālo salonu.

128. sezonu teātris atklāja ar sava jaunā galvenā režisora Igora Koņajeva iestudējumu, kā arī tika ieplānotas vairākas pirmizrādes un viesizrādes, tai skaitā Latvijas reģionos. 2011. gada janvārī teātris ar triumfu viesojās ASV ar izrādi „Odesa, burvīgā pilsēta...”.

129. sezonu teātris atklāja 2011.g. 1. oktobrī ar mūsdienu katalāņu autora Žordija Galserāna lugas „Grenholma metode” iestudējumu, kura arī kļūs par pirmo viesizrādi Valmierā šī projekta ietvaros.

Šobrīd RKT repertuārā ir gan krievu, gan pasaules klasika, kā arī jauno dramaturgu darbi. Lielajā un Mazajā zālē tiek spēlētas visu žanru izrādes, ieskaitot bērnu un muzikālos uzvedumus. Teātris bieži dodas viesizrādēs un sekmīgi piedalās festivālos.

Lai izteiktu savu vērtējumu vai vērtētu citu komentārus, Jums ir jābūt reģistrētam lietotājam
Pieslēgties vai Reģistrēties

Vērtējumi un komentāri

10/10

lindytaby 2012. gada 10. septembris, 23:31:01 + 0 -

Lieliska aktierspēle, ne salīdzināt ar latviešu spēli!
Ir ko novērtēt!


10/10

Sweetlana 2012. gada 3. oktobris, 23:21:49 + 0 -

Brīnišķīgi,dzīvīgi un jautri!


9/10

kitija 2012. gada 14. decembris, 21:28:30 + 0 -

Profesionāli aktieri, patīkami apmeklēt šo vietu. Prieks, ka Latvijā ir šādas vietas.


Rīgas Krievu teātris

Kontakti

Kaļķu iela 16, Rīga

Tālrunis: 67224660

E-pasts: art@trd.lv

Darba laiks:

-

Mājas lapa: http://www.trd.lv